Beyoğlu Kültür Yolu; bir İstanbul markası olarak başladığı yolculuğuna bir dünya markası olarak devam ediyor. Şehrin tüm kültürel mirasını geleceğe taşıyan bir kültür-sanat markası olan Beyoğlu Kültür Yolu AKM’den Galataport’a veya Galataport’tan AKM’ye uzanan aks üzerindeki bütün kültür-sanat mekânlarında her yönüyle yaşayan bir festival olma özelliği taşıyor.

AKM, Maksim, Taksim Camii Kültür Merkezi, Emek Sineması, Alkazar Sineması, Atlas Sineması, Mehmet Akif Ersoy Müze Evi ( Mısır Apartmanı ), Garibaldi, Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi, Tarık Zafer Tunaya Ķültür Merkezi, Galata Mevlevihanesi, Galata Kulesi, Tophane-i Amire, Galataport gibi Kültür ve Turizm Bakanlığının yatırımları ve özel sektör girişimlerinin bir rotada buluştuğu festivalde her branşta 1000’nin üzerinde etkinlik yer alacak.

Şehrin binaları, sokakları, mimarisi, estetiği ile tarihi dokusunu edebiyat, tiyatro, müzik, opera, gastronomi, eğitim, resim, sinema gibi somut olmayan bütün kültürel mirasımızla buluşturan festival, kültürel birikime katkı sağlayacak. Beyoğlu Kültür Yolu, kültürel değerleri geçmişteki haliyle koruyarak geleceğe taşımayı ve eşsiz dokusuyla Beyoğlu’nu yeniden canlandırmayı hedefliyor.

Beyoğlu Kültür Yolu’nda sen de yerini al!

Beyoğlu Kültür Yolıu Mekânları için tıklayınız.