AKM - Hakkımızda

Hakkımızda

Kurumsal

Geri dön

AKM’de Buluşuruz!

Sadece İstanbul’un değil, Türkiye’nin de sanat belleğinde iz bırakan İstanbul AKM, önceki mimarisine selam gönderen yeni yüzüyle 29 Ekim 2021 tarihinde, büyük bir heyecanla, kapılarını sanatseverlere açtı.

Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı İstanbul’daki sanat birimlerinin, yerleşik kurum olarak yer aldığı İstanbul AKM, gelişmiş bir teknolojik donanımla tasarlanmış 2040 kişilik Türk Telekom Opera Salonu, 781 kişilik Tiyatro Salonu, 410 metrekarelik AKM Galeri ve AKM Çok Amaçlı Salon'u ile yıl boyunca sanatseverleri ağırlıyor.

İstanbul AKM, yerleşik kurumların etkinliklerinin yanı sıra, ortak ve dış yapımlara da kapılarını açıyor. Kusursuz akustik özelliklere sahip salonları ve yeni etkinlik alanlarıyla, yurt içi ve yurt dışından bu sahnenin bir parçası olmak isteyen değerli sanatçı ve topluluklara yer veriyor.

Atatürk Kültür Merkezi geçmişte olduğu gibi bugün de sanatseverlerin buluşma adresi olma kimliğini devam ettiriyor. Uluslararası alandaki örnekleriyle yarışacak donanıma sahip Atatürk Kültür Merkezi, ışığını Taksim Meydanı’ndan tüm İstanbul’a yayıyor. Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı olarak faaliyetlerini İstanbul dışında sürdürmekte olan sanat kurumları İstanbul Atatürk Kültür Merkezinde İstanbul’lularla buluşma fırsatı yakalıyor.

Kültür ve Sanatı AKM Kültür Sokağı’nda Deneyimleyin!

İstanbul AKM’nin içinde yer alan Kültür Sokağı’nda, her yaştan, her coğrafyadan sanatsevere hitap edebilecek kültür durakları bulmak mümkün.

AKM Galeri ve AKM Çok Amaçlı Salon, sergiler ve diğer kültürel etkinlikler için cazip bir seçenek olarak önünüze çıkarken; müzik ve müzik tarihiyle ilgili uzun soluklu sergilere yer verilecek olan Müzik Platformu; gerçekleştireceği çeşitli atölyelerle özellikle 4–6 yaş aralığındaki çocukları sanatla tanıştırmayı amaçlayan AKM Çocuk Sanat Merkezi; gençlerin sanat üretimini desteklemeyi hedefleyen son derece gelişkin bir teknik donanıma sahip AKM Müzik Kayıt Stüdyosu Kültür Sokağı'nın dikkat çeken mekanları arasında yer alıyor.

Bu mekânların yanı sıra, önemli bir ihtisas kütüphanesi olarak AKM Kütüphanesi, sanat, tasarım, mimarlık gibi çok çeşitli alanlardaki 20.000’i aşkın eserle öne çıkıyor. Türk mutfağının eşsiz lezzetlerini sunan restoran ve kafeleriyle de İstanbul AKM, yerli ve yabancı ziyaretçilere unutulmaz deneyimler yaşatıyor.

İstanbul’da sanatın kalbi AKM’de atarken, büyük bir heyecanla, “AKM’de Buluşuruz!” diyoruz.